Натуральні числа. Порівняння і округлення натуральних чисел. Додавання і віднімання матуральних чисел. Множення і ділення натуральних чисел.


Повторення за початкову школу: додавання і віднімання багатоцифрових чисел, числові вирази.

понедельник, 26 сентября 2011 г.

Округлення

Для округлення числа до певного розряду всі цифри праворуч від цього розряду замінюють нулями або відкидають, якщо вони стоять після коми. Якщо першою цифрою за цим розрядом є 0, 1, 2, 3, 4, то останню залишену цифру не змінюють. Якщо першою цифрою за цим розрядом є 5, 6, 7, 8, 9, то останню залишену цифру збільшують на 1. На­при­клад:
1) округлення до сотень:
; ; ;
2) округлення до десятих:
; ;
3) округлення до одиниць:
; ; . 

Порівняння



Із двох натуральних чисел, що мають різне число цифр, більшим є те, у якого цифр більше. Із двох натуральних чисел, що мають однакове число цифр, більшим є те, у якого більше одиниць у найвищому розряді. Якщо число одиниць у цьому розряді однакове, порівнюють число одиниць у наступному розряді й т. д. Наприклад:
;
;
.
Із двох десяткових дробів більший той, у якого більша ціла частина. Якщо цілі частини дробів рівні, то більшим буде той дріб, у якого більше число десятих; якщо і вони рівні, порівнюють число сотих і так далі. Наприклад:
; ;
; .
; 

Натуральні числа

Числа, які використовуються при лічбі предметів, називаються натуральними числами.
Натуральний ряд чисел є нескінченним. Він записується так: 1, 2, 3, ...
0 не є натуральним числом.
Зазвичай прийнято користуватись позиційною десятковою системою числення. Тобто кожне число може бути записане за допомогою десяти цифр (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9), і значення кожної цифри залежить від місця, яке вона займає у записі.
Запис натурального числа розбивається на групи справа наліво по три цифри в кожній групі. Кожна з цих груп називається класом, а розміщені вони справа наліво в такому порядку: клас одиниць, клас тисяч, клас мільйонів, клас мільярдів, клас трильйонів і т. д. Кожний клас має три розряди: одиниці, десятки, сотні.
Щоб прочитати число, його запис розбивають справа наліво на класи й називають зліва по черзі число, що стоїть у кожному класі, додаючи назву класу. Не читають назву класу одиниць і тих класів, де всі цифри — нулі.